
Telpaugi mūs priecē īpaši aukstajā sezonā, kad ārā ir pelēks un drūms. Mājās augi ir kā liels rotājums, kam ir pat pozitīva ietekme, jo tas ražo skābekli un rada nomierinošu un relaksējošu atmosfēru.
Lai augi mūs priecētu ilgus gadus, jāparūpējas par atbilstošiem apstākļiem, viens no tiem ir pārstādīšana.
Lai nodrošinātu vienmērīgu augu augšanu, iesakām tos pārstādīt un atjaunot augsni vismaz reizi gadā. Pavasaris tam ir vislabvēlīgākais laiks, jo tieši šajā laikā augi aug visātrāk.
Lai salīdzinoši īsi ziedošie pavasara ziedi saglabātos un ziedētu pēc iespējas ilgāk, viedie Lechuza podi ar integrētu laistīšanas sistēmu nodrošina optimālu mitruma padevi.
Kā pārstādīt istabas augus?
Transplantācijas posmi:
Dienu pirms pārstādīšanas augu bagātīgi aprakt, lai saknes iegūtu pietiekami daudz ūdens.
Izvēlieties pareizo podu, tā diametram jābūt par pāris centimetriem lielākam nekā iepriekšējam. Katla apakšā (novadīšanai) pievienojiet dažus centimetrus apdedzinātas māla granulas.
Izvēlieties pareizo augsnes maisījumu, pamatojoties uz jūsu augu veidu. Šim nolūkam ir lieliski piemēroti specializēti maisījumi. Iesakām pieejamajam augsnes maisījumam pievienot uzbriedušas mitrumu aizturošas granulas, kas uzsūks lieko ūdeni un kļūs par mitruma rezervi, ja augu laikus nelaistīsim.
Podu piepildām ar augsnes maisījumu tik daudz, lai augs atrastos vajadzīgajā augstumā.
Pārstādot augu, iesakām pārbaudīt tā saknes un nogriezt bojātās.
Pēc auga stādīšanas tas jānospiež, lai nebūtu tukšumu.
Jau pārstādīto augu vajadzētu bagātīgi laistīt ar remdenu ūdeni.
Viedie Lechuza podi un to pielietojums
Efektīvai augu audzēšanai viedajos Lechuza podos tiek izmantota papildu apūdeņošanas sistēma. Stādīšanas sistēmai ir separatora daļa, kas tiek ievietota stādītāja apakšā, veidojot rezervuāru. Atdalītāja daļa jāpārklāj ar augu substrāta slāni. Šis slānis regulē saņemtā ūdens daudzumu. Virs šī slāņa uzberam kvalitatīvu podiņzemi, novietojam augu un piepildām ar podiņzemi.
Nākamo divpadsmit nedēļu laikā mēs augu laistām normāli, no augšas. Gar tvertnes iekšējo malu ir padeves vārpsta ar ūdens līmeņa indikatoru. Tas ļauj viegli pievienot ūdeni vai mēslojumu, neizjaucot apūdeņošanas sistēmu. Caur šo padeves vārpstu mēs piepildām tvertni ar ūdeni līdz pirmajai ierīces laistīšanai, indikators rāda 'max' (augiem, kuriem nepieciešams maz ūdens, mēs to piepildām tikai līdz pusei). Kad auga saknes izaugs pietiekami dziļi, lai absorbētu ūdeni no zemāk esošā rezervuāra, augs zels līdz 12 nedēļām bez papildu laistīšanas.